Klub

"Klub Absolwenta", to projekt, który chcemy urzeczywistnić w związku z nadchodzącym srebrnym jubileuszem Bursy. Tak, tak! W roku 2018 Bursa będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności! To dobra okazja, by oddać głos i inicjatywę byłym wychowankom, dla których nasz dom był ważnym przystankiem w drodze do samodzielnego dorosłego życia.

Istotą projektu "Klub Absolwenta" jest zatem stworzenie środowiska, najpierw zupełnie nieformalnego, które byłoby przede wszystkim kuźnią pomysłów na obchody tego świętowania. Wierzymy, że w oparciu o przeszłe i obecne doświadczenie mieszkańców Bursy może zadziać się coś pięknego, co otworzy Bursę na nową jakość. Liczymy na odświeżenie dawnych wspomnień i więzi. Jesteśmy ciekawi dalszych losów "Bursantów". Mamy też nadzieję, że projekt "Klubu" stanie się okazją do spontanicznego wytworzenia kręgu przyjaciół Bursy, którzy w dorosłym życiu chcieliby podjąć - w możliwy dla siebie sposób - odpowiedzialność za "dzisiaj" tego charytatywnego dzieła biskupa Czesława Domina, jakim jest Bursa im. św. Stanisława Kostki.

Jesteśmy przekonani, że nie jest to idea wzięta z kapelusza. Co rusz docierają do nas sygnały o tym, co dały wielu chłopakom (dziś dorosłym mężom, ojcom, a także kilku kapłanom) lata spędzone we wspólnocie naszego domu. Pośród nich są także takie, które wynikają z pragnienia zaangażowania się w pomoc obecnym wychowankom czy w rozwój samego domu. Obchody zorganizowanego już piętnastolecia Bursy pokazały również, że dawni wychowankowie chcą po prostu zobaczyć się po latach i sobą ucieszyć,  usiąść przy stole z dawnymi pracownikami i obejrzeć jak zmienia się to miejsce. Niektóre rzeczy nie zmieniają się tak jak np. najsmaczniejsza na świecie domowa kuchnia Pani Danusi i dobrotliwy uśmiech jej męża, który nadal jest tu "złotą rączką".

Przechodząc do konkretów liczymy na kontakt z wami i współpracę. Już dziś możecie wyrazić swoje opinie o Bursie i podrzucić krótkie wspomnienia. Jest do tego przeznaczony specjalny dział "Opinie". Rozpoczynamy też budowę specjalnej ankiety, która da możliwość bardziej systematycznego "badania" jakości wychowawczej i opiekuńczej działalności Bursy. Będzie to dla nas jedno z cennych źródeł ewaluacji.

Wiemy, że nie od razu zrodzą się pomysły, ale na pewno od zaraz można uświadomić sobie, że srebrny jubileusz, to "moja sprawa". Jeśli tak i wchodzisz w to, to daj nam znać! Napisz do nas za pomocą formularza lub zadzwoń. Najpierw pasja! Burza mózgów przyjdzie sama :) Przecież jeśli nie Ty to kto? Jeśli nie teraz to kiedy? :) Czekamy!